Live Stream

studeni 2016

Tickets/Ulaznice

Golden Bear

Krasnozhon i ruski par osvojili Croatia Cup, Katanović se popravio za jedno mjesto

05.10.2017

Američki klizač Alexei Krasnozhon te ruski sportski par Polina Kostjukovič i Dmitrij Jalin, osvojili su prve zlatne medalje na juniorskom ISU Grand Prixu Croatia Cupu koji se do sutra održava u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Krasnozhon, 17-godišnjak rođen u St. Petersburgu koji se za američko državljanstvo odlučio prije četiri godine, osvojio je zlato sa 225,48 bodova i iza sebe ostavio Kanađanina Josepha Phana (221,07) i brončanog Rusa Makara Ignjatova koji je večeras izveo najbolji slobodni program (219,22).

Drugi dan Croatia Cupa bio je uspješan i za novog člana hrvatske reprezentacije u umjetničkom klizanju, Charlesa Henrya Katanovića koji se u slobodnom programu popeo za jedno mjesto i u konačnici zauzeo 17. mjesto.

- Na žalost, nisam uspio otklizati bodove za Svjetsko juniorsko prvenstvo, ali imat ću nove prilike za mjesec dana na natjecanju Zlatni medvjed i u prosincu na Zlatnoj pirueti - rekao je Charles.

U sportskim parovima, u odnosu na kratki program, na vrhu su se izmijenila dva ruska para. Polina Kostjukovič i Dmitrij Jalin sa 165,48 bodova sa trećeg, skočili su na prvo mjesto, Kinezi Yumeng Gao i Zhong Xie osvojili su srebro (164,96), dok su do danas vodeći Aleksandra Bojkova i Dmitrij Kozlovski pali na broncu (163,21).

Nakon kratkog plesa plesnih parova u vodstvu su Kanađani Marjorie Lajoie i Zachary Lagha.

Sutra, posljednjeg dana Grand Prixa, program starta od 12 sati finalom plesnih parova, dok će od 14.45 na led klizačice. Naša reprezentativka Patricia Skopančić kliže u 15.55, Katarina Kitarović u 16.52, a Hana Cvijanović u 16.59. Ulaz je slobodan.