prosinac 2016

Live Stream

studeni 2016

Tickets/Ulaznice

studeni 2016

Golden Bear

Krasnozhon i ruski par osvojili Croatia Cup, Katanović se popravio za jedno mjesto

05.10.2017

Američki klizač Alexei Krasnozhon te ruski sportski par Polina Kostjukovič i Dmitrij Jalin, osvojili su prve zlatne medalje na juniorskom ISU Grand Prixu Croatia Cupu koji se do sutra održava u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Krasnozhon, 17-godišnjak rođen u St. Petersburgu koji se za američko državljanstvo odlučio prije četiri godine, osvojio je zlato sa 225,48 bodova i iza sebe ostavio Kanađanina Josepha Phana (221,07) i brončanog Rusa Makara Ignjatova koji je večeras izveo najbolji slobodni program (219,22).

Drugi dan Croatia Cupa bio je uspješan i za novog člana hrvatske reprezentacije u umjetničkom klizanju, Charlesa Henrya Katanovića koji se u slobodnom programu popeo za jedno mjesto i u konačnici zauzeo 17. mjesto.

- Na žalost, nisam uspio otklizati bodove za Svjetsko juniorsko prvenstvo, ali imat ću nove prilike za mjesec dana na natjecanju Zlatni medvjed i u prosincu na Zlatnoj pirueti - rekao je Charles.

U sportskim parovima, u odnosu na kratki program, na vrhu su se izmijenila dva ruska para. Polina Kostjukovič i Dmitrij Jalin sa 165,48 bodova sa trećeg, skočili su na prvo mjesto, Kinezi Yumeng Gao i Zhong Xie osvojili su srebro (164,96), dok su do danas vodeći Aleksandra Bojkova i Dmitrij Kozlovski pali na broncu (163,21).

Nakon kratkog plesa plesnih parova u vodstvu su Kanađani Marjorie Lajoie i Zachary Lagha.

Sutra, posljednjeg dana Grand Prixa, program starta od 12 sati finalom plesnih parova, dok će od 14.45 na led klizačice. Naša reprezentativka Patricia Skopančić kliže u 15.55, Katarina Kitarović u 16.52, a Hana Cvijanović u 16.59. Ulaz je slobodan.

REZULTATI

Klizači - slobodni program
1. Alexei Krasnozhon (SAD) 225,48
2. Joseph Phan (Kan) 221,07
3. Makar Ignjatov (Rus) 219,22
4. Mitsuki Sumoto (Jap) 207,54
5. Koshiro Shimada (Jap) 196,72
6. Basar Oktar (Tur) 194,39
7. Artur Danielian (Rus) 188,36
8. Yan Hao (Kin) 187,481
9. Adam Siao Him Fa (Fra) 183,46
10. Geon Hyeong An (Kor) 164,33
...
17. Charles Henry Katanović (Hrv) 119,95

Sportski parovi - slobodni program
1. Polina Kostjukovič, Dmitrij Jalin (Rus) 165,48
2. Yumeng Gao, Zhong Xie (Kin) 164,96
3. Aleksandra Bojkova, Dmitrij Kozlovski (Rus) 163,21
4. Evelyn Walsh, Trennt Michaud (Kan) 150,32
5. Laiken Lockley, Keenan Prochnow (SAD) 141,99
6. Daria Kvartalova, Aleksej SVjačenko (Rus) 138,97
7. Yuyao Zhang, Ziqi Jia (Kin) 129,85
8. Sarah Feng, Tommy-Jo Nyman (SAD) 125,98
9. Jiaying Sui, Yunzhi Guo (Kin) 124,50
10. Olivia i Mackenzie Boys-Eddy (Kan) 123,42

Plesni parovi - kratki ples
1. Marjorie Lajoie, Zachary Lagha (Kan) 62,89
2. Ksenia Konkina, Grigorij Jakušev (Rus) 60,16
3. Sofia Ševčenko, Igor Jeremenko (Rus) 59,97
4. Natacha Lagouge, Corentin Rahier (Fra) 53,43
5. Eliana Gropman, Ian Somerville (SAD) 52,16
6. Ellie Fisher, Simon-Pierre Malette-Paque (Kan) 49,08
7. Chiara Calderone, Pietro Papetti (Ita) 47,52
8. Olga Giglava, Jegor Jegorov (Ukr) 47,08
9. Ria Schwendinger, Valentin Wunderlich (Njem) 46,89
10. Emily Rose Brown, James Hernandez (VB) 45,58

 

Raspored natjecanja

Subota, 30. rujna
12.00 Plesni parovi - slobodni ples
14.45 Klizačice - slobodni program